Dr. Adam Lessing
Rakousko / Lichtenštejnsko

Dr. Adam Lessing

Člen představenstva a ředitel divize pro střední a východní Evropu v LGT Bank Austria

Adam Lessing je členem představenstva a ředitelem divize pro střední a východní Evropu v LGT Bank Austria. Zároveň je hostujícím členem faktury Udržitelných financí v rámci programu Executive MBA v CEU (Central European University). 
 
LGT Bank Austria je součástí skupiny LGT, Family Office knížecí rodiny Lichtenštejnů. LGT působí jako světově největší skupina pro privátní bankovnictví a správu aktiv, a je plně vlastněná a řízená rodinou podnikatelů. LGT má celosvětově pod správou více než 280 mld. švýcarských franků. Její vlastník, knížecí rodina Lichtenštejnů, je také jejím klientem.
 
Dříve Adam Lessing zastával vedoucí pozice v mezinárodních společnostech poskytujících finanční služby. V letech 2010 až 2019 byl ředitelem pro střední a východní Evropu ve společnosti Fidelity International, globálním správci aktiv. Do roku 2009 byl vedoucím oddělení Business Development Europe britské společnosti AVIVA Investors v Londýně a měl odpovědnost za více než 400 miliard USD spravovaných aktiv s celoevropskou sítí distribučních kanceláří. Předtím působil také ve vedoucích pozicích ve společnostech AXA Investment Managers, Goldman Sachs Asset Management a dalších finančních institucích.
 
Adam Lessing je autorem několika publikací v oblastech práva a správy majetku. Jeho poslední kniha „Sustainable Investing against Climate Change” vyšla v březnu 2020. Adam Lessing získal doktorát z práva na Vídeňské univerzitě a titul LL.M. z práva na Kalifornské univerzitě v Berkeley. Je soudním znalcem v oboru bankovnictví a cenných papírů.